Ekonomi

TEB’den KOBİ’lerin dijital dönüşümüne 25 milyon avroluk finansman desteği

Teb’den Yapılan Açıklamaya Göre, Ebrd’nin Uygulamaya Aldığı Dijital Dönüşüm Finansman Programı’nın Lansman Toplantısı, Sanayi Ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır Ve Ebrd Türkiye Yönetici Direktörü Arvid Tuerkner Ve Teb Küçük Ve Orta Ölçekli Işletmeler (kobi) Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı Ali Gökhan Cengiz’in Katılımıyla Ankara’da Gerçekleştirildi.

Program Kapsamında Türkiye’deki Kobi’lerin Finansman Ihtiyaçları Kapsamında Kullandırılmak Üzere 150 Mılyon Avro Tahsis Eden Ebrd, Söz Konusu Paketin 25 Mılyon Avro Tutarındaki Ilk Kullandırımını Ban Aracılığıyla Yapacak.
Program Kapsamında Sağlanacak Kaynak, Kobi’lerin Dijital Dönüşüm Süreçlerindeki Finansman Ihtiyaçları Için Kullanılacak.

Programla Kobi’lerin Yapay Zeka, Yazılım Programları, Mobil Uygulama Geliştirmeleri, Veri Analizi Ve Siber Güvenlik Gibi Teknoloji Yatırımlarının Desteklenmesi Amaçlanıyor.

Program Kapsamında Kobi’lerin Kosgeb’e Yapacağı Başvurular, Teknik Komitenin Değerlendirmesinin Ardından Teb Aracılığıyla En Az 1 Mılyon Lira, En Fazla 20 Mılyon Lira Olacak Şekilde 3 Yıla Varan Vadeyle Finanse Edilecek.

Açıklamada Görüşlerine Yer Verilen Teb Kobi Bankacılığı Genel Müdürü Yardımcısı Cengiz, Program Kapsamında Sağlanacak Finansmanla Kobi’lerin Dijital Dönüşüme Adım Atmalarını Yada Mevcut Dijital Süreçlerini Geliştirmelerini Hedeflediklerini Belirterek, Şu Ifadeleri Kullandı:

‘ülke Ekonomisinin Sürdürülebilir Büyümesine Katkı Sağlama Ve Müşterilerimizin Dijital Yatırımlarında Yanında Olma Bankamızın Öncelikleri Arasında Yer Alıyor.
Gelişen Teknolojiyle Birlikte Sanayinin De Dijitalleştiği Günümüzde, Kobi’lerimizin De Küresel Rekabet Içerisinde Yer Alabilmesi Için Yaşanan Dijital Dönüşüme Ayak Uydurması Ve Bu Sürece Başarıyla Adapte Olması Gerekiyor.
Biz De Banka Olarak, Kobi’lerimizin Büyümesine Ve Rekabette Öne Çıkmasına Katkıda Bulunurken, Dijitalleşme Süreçlerinde De Yanlarında Oluyoruz.

Cengiz, Bugüne Kadar Birçok Işbirliğine Imza Attıkları Ebrd Ile Bu Yeni Programla Işbirliklerini Ülkenin Dijital Yatırımlarına Fayda Sağlayacak Şekilde Sürdürmekten Memnuniyet Duyduklarını Bildirdi.

Ebrd Türkiye Yönetici Direktörü Arvid Tuerkner De Sürdürülebilir Ekonomik Ilerlemenin Kobi’lerin Ekonomik Sisteme Dahil Edilmesine Bağlı Olduğunu Kaydederek, Şu Değerlendirmeyi Yaptı:

‘ebrd, Türkiye Dahil Faaliyet Gösterdiği Ülkelerde Uzun Süredir Kobi’lerin Destekçisi Olmuştur.
Dijital Dönüşüm Finansman Programı, Türkiye’de Ilk Defa Teb Aracılığı Ile Hayata Geçecek.
Türkiye Ekonomisinin Dijital Dönüşümü Ve Kobi’lerin Rekabette Dijital Üstünlük Sağlaması Gibi Kritik Hedeflere Odaklanarak Türkiye’nin Dijital Ve Kobi Gündemini Desteklemekten Gurur Duyuyoruz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu