Cilt BakımıGüzellik

Cilt Bakımı Rutininin Temel Aşamaları

Sağlıklı bir cildin sırrı doğru bir cilt bakımı rutini oluşturulmasıdır. Cilt bakımı yalnızca cildin düzenli olarak temizlenmesi ya da çok sayıda ürünün kullanılması olarak düşünülmemelidir.

Sağlıklı ve bakımlı bir cilde kavuşmayı sağlayacak cilt bakımı rutini, cildin ihtiyaçlarına ve özelliklerine uygun cilt bakım ürünleri ile oluşturulmalıdır.

Buna ek olarak cildin hem dışarıdan hem de içeriden beslenmesi gerekliliği göz ardı edilmemelidir. Dengeli beslenmek, her gün yeterli miktarda su içmek ve zararlı yaşam tarzı alışkanlıklarından uzak durmak sağlıklı ve bakımlı bir cildin olmazsa olmazlarıdır.

Cildinizi Düzenli Olarak Temizleyin

Cilt bakımının ilk ve en önemli adımı cildi temizlemektir. Cilt tipine ve ihtiyaçlarına uygun olarak seçilen temizleyiciler cildin temizlenmesini ve nefes almasını sağlar. Cildi makyaj kalıntılarından, kirden ve yağdan arındırır. Farklı cilt tiplerinde kullanıma yönelik formüle edilen, dünyaca ünlü markalar tarafından üretilen cilt temizleyici ürünleri Gratis’in zengin ürün çeşitliliği içerisinde kolayca bulabilirsiniz.

Temizlik uygulamalarından sonra ciltte kalan ölü derileri, gözenekler arasına sıkışmış kirleri ve makyaj kalıntılarını uzaklaştırmak için cilt bakım rutinine peeling dâhil edilmelidir. Peeling sonrası cilt çok daha parlak bir görünüme kavuşur. Gözenekler açılır. Cildin ölü derilerden arındırılması cilt sağlığının artırılmasına ve siyah noktalarla mücadele sürecine katkıda bulunur.

Cilt Gözeneklerinizi Sıkıştırmak İçin: Tonik

Cilt bakımının ilk aşamasında açılan gözenekleri sıkılaştırmak için bir sonraki aşamada mutlaka tonik kullanımına yer vermelisiniz. Tüm cilt bakımı ürünlerinin seçimi sırasında geçerli olan kural, tonik seçiminde de başroldedir. Tonik cildi kurutabilen bir ürün olduğundan cilt tipine uygun seçilmezse istenilen faydayı sağlamamakla kalmaz, cilt tahrişlerine neden olabilir.

Kuru cilt tipine sahipseniz nemlendirici etkiye sahip tonikleri, yağlı cilt tipine sahipseniz yağ ilavesiz tonik çeşitlerini tercih etmelisiniz. Tüm cilt tiplerine ve ihtiyaçlarına uygun tonik çeşitlerine ulaşmak için Gratis’i ziyaret edebilirsiniz.

Serum ve Maskeleri Cilt Bakım Rutininize Dahil Etmeyi Unutmayın

Cildin yağ ve kirden arındırılması kadar önemli olan diğer bir nokta cilde ihtiyacı olan besinleri sağlamaktır. Bu aşamada hücre yenileyici özelliğe sahip cilt serumları ve cildin ihtiyaçlarına uygun maskeler tercih edilebilir.

Cilt serumlarının DNA yenileyici, kırışıklık karşıtı, leke giderici başta olmak üzere pek çok farklı etkiye sahip türleri vardır. Aynı şekilde cilt maskeleri de düzenli kullanımla birlikte cilt ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayacak formüllerle üretilir ve geniş çeşitliliğe sahiptir.

Her Cilt Tipinin Nemlendirilmeye İhtiyacı Vardır

Cilt bakımı rutininizi oluştururken göz önünde bulundurmanız gereken belki de en önemli nokta, ideal nem dengesine sahip olmayan bir cildin sağlıklı olamayacağıdır. Nemlendirici kremler cilt kuruluğunun giderilmesine ve cildin yeniden kurumasını önlemeye yardımcı olur. Sağlıklı cildin desteklenmesine olan katkıları nedeniyle nemlendiricilerin cilt bakım rutininin en önemli parçası olduğunu söylemek iddialı bir söylem olmaz.

Ciltteki nem oranını, buna bağlı olarak cilt yumuşaklığını artırmaya yardımcı olan nemlendiriciler cilt ihtiyaçlarına ve kullanım amaçlarına bağlı olarak renklendirici ve güneş ışınlarına karşı koruyucu özelliğe sahip ürünler arasından seçilebilir. Aynı şekilde gündüz ve gece kremleri cildin nemlendirme ihtiyacını karşılamak üzere farklı zaman dilimlerinde kullanılabilir.

Yüzdeki en hassas ve yaşlanma belirtilerinin ortaya çıktığı ilk yer olma özelliğine sahip göz çevresinin nemlendirilmesi ihmal edilmemelidir. Ancak göz çevresi nemlendirilirken bu bölgenin hassasiyeti dikkate alınmalı ve göz çevresinde kullanıma yönelik olarak formüle edilen ürünler tercih edilmelidir.

Gratis, cilt bakımı rutininizin her aşamasında ihtiyacınız olan cilt bakım ürünlerine en uygun fiyatlarla ulaşma avantajı sağlar. Siz de cildinize hak ettiği özeni göstermek için vakit kaybetmeden Gratis ayrıcalıklarını keşfedin.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu