Gündem

CHP lideri Özel’den Bahçeli’ye ziyaret

Ankara'da bugün önemli bir görüşme vardı. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) TBMM Grubu'nu ziyaret ederek MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile bir araya geldi.

Bahçeli’nin TBMM’deki makamında gerçekleşen baş başa görüşme 45 dakika sürdü. Genel başkanlar görüşmenin ardından açıklama yapmadı.

Özel’e ziyarete gelişinde, CHP Grup Başkanvekilleri Gökhan Günaydın ve Ali Mahir Başarır ile TBMM İdare Amiri ve CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan eşlik etti. Özel’i makam odası önünde karşılayan Bahçeli’ye ise TBMM Başkanvekili ve MHP İstanbul Milletvekili Celal Adan, MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, Meclis İdare Amiri ve MHP Gaziantep Milletvekili Sermet Atay eşlik etti.

ÖZEL: GÖRÜŞME GAYET OLUMLU VE VERİMLİ GEÇTİ

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Bahçeli ile yaptığı görüşmeye ilişkin partisinin TBMM grup toplantısında değerlendirmelerde bulundu.

Özel şöyle konuştu:

“Kendisiyle gayet olumlu ve verimli geçen bir görüşme gerçekleştirdik. Ev sahipliği için, yaptığı aktarımlar için kendisine teşekkür ediyorum. Görüşmelerden sonra eğer ortak bir açıklama yoksa, görüşme taraflardan kendi ifadelerini paylaşabilecekleri ancak verilen cevapları paylaşmayacakları bir anlayışla sürmelidir.

“SEÇİM SONUÇLARINI DEĞERLENDİRDİK”

Toplantıda görüşülen her hususu bu kürsüden paylaşacak değilim ancak Sayın Bahçeli ile seçim sonuçlarını samimiyetle değerlendirdiğimiz, kendisinin değerlendirmelerini memnuniyetle dinlediğimiz, tebriklerini kabul ettiğimiz, bundan sonraki sürece dahil olarak da son derece yapıcı şekilde bu değerlendirmeleri gerçekleştirdiğimizi paylaşabilirim. Dış politikada, Filistin-Kıbrıs konusu başta olmak üzere, Türkiye’nin tüm dış politikasını hangi gözle gördüğümüzü kendisiyle paylaşma, CHP’nin burada bir ana muhalefet partisi olduğunu ancak yurt dışında Türkiye’nin partisi olduğunu altını çizdim. Bahçeli ile asgari ücrete zam talebini, temmuzda zam yapılması gerektiğini konuştuk.”

7 YIL SONRA BİR İLK

Görüşme talebinin, CHP lideri Özel’den geldiği öğrenildi. Özel’in Bahçeli’ye gerçekleştirdiği ziyaret, 7 yıl sonra bir ilk niteliğinde.

En son Ocak 2017’de eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP lideri Bahçeli’yi Meclis’te ziyaret etmişti.

Görüşmeye, o dönem CHP grup başkanvekili olan Özgür Özel de katılmıştı.

ÖZEL GEÇEN HAFTA DA CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN İLE GÖRÜŞTÜ

Ankara bir süredir, krtik görüşmelere ev sahipliği yapıyor.

Özel, geçtiğimiz hafta perşembe günü AK Parti Genel Merkezi’nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı ziyaret etmişti.

Erdoğan’ın da CHP’ye iade-i ziyarette bulunacağı bildirilmişti.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu